סניף ניו הולנד בברזיל מציע לראשונה מבית יצרן טרקטורים טרקטור המיועד למשותקים בגפיהם התחתונות

לרוב מהווה שיתוק בגפיים התחתונות סוף קריירה עבור חקלאים; הקושי הפיסי מונע יכולת לבצע את רוב המשימות החקלאיות, בתוכן גם עבודה על טרקטור, שכן תחום זה נותר משום מה מחוץ לתחום עבור היצרניות השונות.

פה ושם ראינו יוזמה מקומית של התאמת טרקטור לשימוש נכים משותקים, כמו למשל הפתרון של mobiTEC הגרמנייה עליו סיפרנו לכם בעבר, אבל עד כה לא ראינו יצרנית טרקטורים הלוקחת את קהל המשותקים כקהל יעד והתאימה עבורו טרקטור.

חברת ניו הולנד צריכה לקבל ציון לשבח בהיותה יצרנית הטרקטורים הראשונה בעולם המאפשרת לנכים בגפיהם התחתונות להמשיך ולעבוד על טרקטור, ובכך מאפשרת ניידות כפי שניתן לקבל כיום במכונית פרטית המותאמת לנכים.

מדובר ביוזמה של הנהלת סניף ניו הולנד בברזיל, שם יש לחברה מפעל ייצור גדול עבור השוק הדרום-אמריקאי הממוקם בעיר קוריטיבה, אשר יחד עם חברות מקומיות המתמחות בפתרונות למשותקים ענתה לאתגר שהטיל בפניה לקוח וותיק שבשל תאונה נותר משותק. יחד חברו היצרנית, המומחים למערכות לנכים ואותו החקלאי בכדי לפתח מערכת הרמה והורדה לטרקטור מסדרה TL5, יחד עם התאמת עמדת המפעיל, בכדי להציע טרקטור המותאם לנכים. הייחוד במערכת הזו הוא כאמור בכך שזו פעם ראשונה שיצרנית טרקטורים גדולה מציעה "מהמפעל" טרקטור המותאם למשותקים, זאת אומרת שבכל סוכנות הקשורה למפעל בברזיל ניתן להיכנס ולהזמין את הדגם הייעודי.

המערכת המותאמת למשותקים מוצעת בדגמי ניו הולנד TL5 החדשים, עם 80, 90 או 100 כ"ס, וניתן להתאימה גם על טרקטורים רגילים מהסדרה – מדגמי 2019 ומעלה. תפעול הטרקטור נעשה באמצעות ג'וי-סטיק הממוקם בצידו באמצעותו ניתן להפעיל את המעלית להרמת הכיסא, ומערכות תפעול שהותאמו להפעלה בידיים בלבד. כיסא הגלגלים מתמקם באמצעות נעילה במקום בו היה הכיסא הרגיל.

מניו הולנד נמסר כי לא מדובר בקוריוז, אלא בפנייה רצינית לפלח שוק משמעותי שעד כה הוזנח. בברזיל לבדה חיים כ-2.9 מיליון מוגבלים בפלג גופם התחתון באזורים כפריים, מתוך סך של כ-7.8 מיליון מוגבלים בפלג גופם התחתון בכל ברזיל. אותם נפגעים היו רוצים להמשיך ככל הניתן בחייהם למרות המוגבלות הפיסית, וברור שעבודה עם טרקטור היתה מחוץ לתחום עבורם, עד כה. הדגם המותאם לנכים אמור לאפשר להמוני חקלאים משותקים להמשיך לעבד את אדמותיהם עם הטרקטור שלהם.