, ,

טרקטור העל החדש של מסי פרגוסון

פרטים ראשונים על סדרה 9S החדשה, שתחליף את סדרה 8700S בפסגת היצע היצרנית

יצרנית הטרקטורים, הקומביינים והמיכון החקלאי הקנדית מסי פרגוסון (Massey Ferguson), כיום חלק מקונצרן המיכון החקלאי האמריקאי AGCO, משחררת פרטים ראשונים אודות סדרת הטרקטורים הכבדים הבאה שלה – בסדרה 9S – שתחליף את סדרה 8700S הוותיקה. מהלך זה היה צפוי בהמשך להשקת הואלטרה סדרה S החדשה, החברה האחות שמוצאה פינלנד.

סדרה 9S החדשה תוצע עם מנועי Agco Power 84LXTN בנפח 8.4 ליטר ובטווחי הספק שבין 280-420 כ"ס (בהשוואה ל-270-405 כ"ס בסדרה 8700S) וככל הנראה תוצע עם תיבת הילוכים רציפה מדגם Agco ML260 Vario box בעלת שני שלבים.

למרות הקרבה המשפחתית והדמיון ברוב המערכות יתבדלו שתי הסדרות זו מזו לא רק בעיצוב, אלא גם בקבינות, שתהיינה שונות בעיצובן החיצוני והפנימי בשתי הסדרות, כאשר בואלטרה תוצע ככל הנראה גם בסדרה החדשה האפשרות הייחודית לסובב את יחידת המפעיל בתוך הקבינה בכדי לאפשר עבודה בשני הכיוונים, מה שלא יוצע במסי פרגוסון. גם הייצור יבוצע באתרים שונים – ואלטרה בפינלנד ומסי פרגוסון בצרפת.

באמצע חודש הבא מתוכננת ההשקה המלאה במסגרת תערוכת החקלאות הבי"ל אגריטכניקה 2023 בהאנובר שבגרמניה, ואז יפורסמו יתר הפרטים – המפרט המלא ותמונות רשמיות.

יבואנית מסי פרגוסון לארץ היא חברת דיזל הנדסה