ג'ון דיר רוכשת חברה המתמחה במצברים לרכב חשמלי וייצור עמדות טעינה. מהן המשמעויות?

טרקטור נסיוני של ג'ון דיר המונע באמצעות סוללות נטענות

למי שטרם הפנים או שחי בהכחשה, ניתן לומר בזהירות שהפור נפל: עתיד עולם המיכון החקלאי נראה חשמלי מתמיד; קל להגיע אל המסקנה הזו לא רק בשל ההתפתחויות הטכנולוגיות החשמליות מהשנים האחרונות בתחום ריכוז כל החדשות בתחום), אלא גם ואולי ביתר שאת בשל התנהלות והצהרות יצרנית המיכון החקלאי הגדולה בעולם – ג'ון דיר.

זה עתה הודיעה החברה, באמצעות המטה שלה בגרמניה, על רכישת חברת Kreisel Electric האוסטרית – חברה המתמחה בייצור ערכות מצברים לרכב ועמדות טעינה. הרכישה היא ללא ספק רכישה אסטרטגית וההודעה לעיתונות מטעם ג'ון דיר מחזקת זאת; "רכישת Kreisel Electric תאפשר לג'ון דיר לתכנן מיכון חקלאי ומערכות העברת כוח מתקדמות סביב ובהתבסס על מודולים מתקדמים ויעילים; יכולות וביצועי Kreisel Electric תואמות את התוכניות והאסטרטגייה ארוכת הטווח של ג'ון דיר", נאמר בהודעה.

מטה חברת Kreisel Electric באוסטריה

החברה האוסטרית מתמחה בתכנון ויצור מערכות מושלמות להינע חשמלי, החל בצבר הסוללות, מערכות הקירור הייחודיות להן ועמדות טעינה תואמות. עד כה סיפקה החברה מערכות סוללות חשמליות נטענות לכלי רכב מסחריים, כלי צמ"ה, ציוד למכרות, כלי שייט, כלי רכב חשמליים ועוד.

בג'ון דיר מסבירים כי השלב הבא בהיצע החשמלי של היצרנית יתמקד בציוד קומפקטי יותר: טרקטורים קומפקטיים, טרקטורוני כיסוח, ציוד מקצועי לגינון וצמ"ה קומפקטי. במקביל משיכה החברה להשקיע ולפתח מעבר להינע חשמלי גם בקטגוריות גדולות יותר של טרקטורים חקלאיים, מיכון חקלאי אחר (קומביינים, מקצרות וכיו"ב) וצמ"ה כבד, הכל בכדי לאפשר היצע נקי מפליטת מזהמים בעתיד, כפי שברור כבר כיום שיידרש על פי החוקים המתגבשים בנושא והמגמות בכלל השווקים.

חברת Kreisel Electric נוסדה על ידי האחים יוהאן, מרקוס ופיליפ קרייזל והיא מעסיקה 160 עובדים קבועים. בהודעה לא נמסרו פרטים לגבי עלות העסקה.

טרקטורים אוטונומיים חשמליים נסיוניים של ג'ון דיר – עדין מוזנים באמצעות כבל ארוך המספק את החשמל