לראשונה מיוצר ברוסיה מעמיס טלסקופי פרי פיתוח וייצור מקומיים

אולי תתפלאו לשמוע, אבל רוסיה מעולם לא ייצרה מעמיסים טלסקופיים פרי פיתוח רוסי; ציוד מסוג זה, ההופך פופולרי יותר ויותר, בפרט בעולם המיכון החקלאי, מיוצר אמנם ברוסיה – אך במספרים קטנים יחסית ובאישור, תמיכת והתבססות על יצרן חיצוני. המסגרת תערוכת Agritechnica 2019 שנערכה לפני חודשים ספורים בגרמניה נחשף לראשונה מעמיס טלסקופי מפיתוח וייצור רוסיים, ולאחר העניין הרב שהוא עורר אצל באי התערוכה – נמסר עתה כי בשבועות הקרובים יוחל בייצור הסדרתי ההמוני של שתי גרסאות ראשונות, וכי המעמיסים ישווקו הן ברוסיה והן מחוצה לה, בכלל זה במערב אירופה.

המעמיסים הטלסקופים ישווקו תחת השם המסחרי PSD ו/או BDM (תלוי בשווקי היעד) והם פותחו וייוצרו בעקבות הנחיה ממשלתית על ידי מפעל למיכון חקלאי (בבעלות ממשלתית) הנמצא במחוז Krasnodar שברוסיה. בפיתוח המעמיסים החדשים היו מעורבים בנוסף משרד התעשייה והמסחר הרוסיים.

אבטיפוס של גרסה טלסקופית של המעמיס המיועד. גובה ההרמה המרבי עומד על 9.6 מטרים

מידע רב חסר עדיין – למרות הטענה שהייצור כבר החל, או שיחל בזמן הקרוב – כמו מקור המנועים, ביצועים מלאים ועלויות. ידוע כי גובה ההרמה המרבי אצל הדגם הגדול יותר יעמוד על 9.6 מטרים וכי הוא יצוייד בזרוע טלסקופית. לא פורסמו נתוני הרמה מרביים. מן הסתם, במידה ואכן יוחל בשיווק מעמיסים טלסקופיים אלו גם באירופה, ניוודע לכל הפרטים החסרים.

ברוסיה מייעדים מעמיסים טלסקופיים אלו – מעבר למגזר החקלאי – לתחומי היערנות, הבניין, התעשייה והשירותים המוניציפליים.