מעמיס טלסקופי בובקט V519
מעמיס טלסקופי בובקט V519

מעמיס טלסקופי בובקט V519

בובקט משיקה את ה-V519 – מעמיס טלסקופי חדש המיועד לעבוד בכל טווחי השימוש של מעמיסים טלסקופיים המקובלים כיום – החל בעבודות עפר, תעשייה, בבניין, עבודות תשתית, קונסטרוקציה וכיו"ב, ועד למשימות חקלאיות דוגמת העמסת חציר וקש, עבודות ברפתות ובמרכזי מזון וכיו"ב.
בובקט V519 הוא המעמיס הראשון בסגמנט המשקל שלו (משקל עבודה 5.0 טון) מתוצרת המצויד במנגנון החיבור והניתוק המהיר Bob-Tach quick attachment system, מנגנון שפותח על ידי בובקט ושעבורו מוצע כיום ליין כלים נרתמים רחב המתיימר לאפשר עבודה מהירה וזורמת גם כאשר מדובר במגוון משימות.
ה'בום' ב-V519 הנו דו-שלבי ומסוגל להיפתח אופקית לטווח של 313 ס"מ ולהגיע לגובה הרמה מרבי של 584 ס"מ. כושר ההרמה המרבי עומד על כ-2.5 טון – גם בגובה מרבי – וכ-1.0 טון במפתח אופקי מרבי. הכוח מועבר אל ארבעת הגלגלים באמצעות מערכת הידרוסטטית בעלת 2 מהירויות, המאפשרת מהירות נסיעה מרבית של עד 29.5 קמ"ש.

מעמיס טלסקופי בובקט V519

מעמיס טלסקופי בובקט V519

בובקט עושה שימוש במנוע פרי ייצור עצמי בשם D34 בנפח 3.4 ליטר המייצר כאן 74 כ"ס. מנוע זה אינו דורש מסנן חלקיקי דיזל נפרד, והוא כולל מצב עבודה המכונה Eco המיועד לעבודה בעצימות נמוכה (העמסות משקל נמוך או נסיעה מנהלתית, למשל), תוך הבטחה לחיסכון ניכר בצריכת הדלק במצב זה.
עוד פונקציה חדשה המוצעת במעמיס הטלסקופי V519 היא ביכולת המפעיל לקבוע את מהירות הנסיעה המרבית ואף את גובה סל"ד המנוע (למשל: במצבי עבודה בעומס נמוך או במהירויות איטיות) כאשר במקביל לא נפגעת עוצמת הספיקה של המערכת ההידראולית. המפעיל יכול לשנות ולעדכן מצב זה – בהתאם לעומס ולאופי העבודה – גם תוך כדי תנועה, למשל במצב מעבר מעבודת העמסה בעומס מלא לנסיעה ללא מטען או מאמץ, והפוך. בבובקט מבטיחים כי פונקציה זו – המוצעת כסטנדרט במעמיס טלסקופי זה, ללא תוספת מחיר – תורמת באופן משמעותי לירידה הכוללת בצריכת הדלק ובבלאי, אך החברה אינה מפרטת באילו אחוזי חיסכון מדובר, בשלב ההשקה. בין יתר מערכות הבטיחות מוצעת בכלי זה כסטנדרט מערכת עצירה אוטומטית, המביאה את הכלי לעצירה מלאה עם עזיבת דוושת התאוצה, ללא הצורך להפעיל את בלם החניה – מאחר וזה האחרון מופעל במצב זה אוטומטית. בכך מאפשרות עצירות תכופות ואף ירידה ועלייה מהכלי – ללא חשש שהכלי יזוז ללא כוונה.
כמקובל בכלים המתקדמים בסגמנט זה כולל גם הבובקט V519 מערכת הפעלה מתקדמת המנווטת באמצעות ג'וי סטיק מרכזי, בו ניתן לכוון מגוון רחב של פונקציות, מערכות בקרה ושליטה ותפעול, בדיוק לפי העדפות ונוחות המפעיל. יבואנית בובקט לארץ היא חברת אמקול.

מעמיס טלסקופי בובקט V519

מעמיס טלסקופי בובקט V519