מעמיס טלסקופי קטרפילר TH3510D
, ,

מעמיס טלסקופי קומפקטי מ-CAT

מעמיס טלסקופי קטרפילר TH3510D

מעמיס טלסקופי קטרפילר TH3510D

קטרפילר משיקה מעמיס טלסקופי קומפקטי חדש, הפונה גם למגזר החקלאי. מדובר בקטרפילר TH3510D לו משקל עבודה של כ-9.1 טון. הוא מציע יכולת הרמה מרבית של 3.5 טון ומגיע לגובה הרמה מרבי של 9.8 מ'. כמעמיס טלסקופי 'גלובלי' המיועד להימכר ברחבי העולם, מוצע דגם זה עם שתי אופציות מנועים לבחירה, שתיהן מייצרות 100 כ"ס: המנוע הראשון הוא Cat C3.4B העומד בתקני Tier 4 Final האמריקאיים ושלב 4 האירופאיים. המנוע השני הוא Cat C4.4 ACERT העומד בתקני Tier 3 האמריקאיים ושלב 3A האירופאיים.
בכדי לשמר את ממדיו הקומפקטיים (אורך 527 ס"מ, רוחב 238 ס"מ וגובה עד לגג תא המפעיל כ-248 ס"מ) אך יחד עם זאת לאפשר טווח הרמה והגעה אופקית ראוי, מותקן כאן 'בום' בעל 3 שלבים וחיבור ציר אחורי נמוך ככל הניתן. מבנה זה מאפשר גם – על פי אנשי קטרפילר – שדה ראיה פתוח לנעדר הפרעות סביב, מה שמקל את התמרון והשליטה בכלי במקומות צפופים – שם הוא אמור לככב.

מעמיס טלסקופי קטרפילר TH3510D

מעמיס טלסקופי קטרפילר TH3510D

בקטרפילר מדגישים כי כל מערכות ההינע, העברות הכוח, ההידראוליקה והמכאניות הוכיחו עצמן בתנאי אמת, דהיינו: "הושאלו" מכלים עדכניים. הכוח מועבר אל כל הגלגלים באמצעות תיבת power-shift בעלת 4 מהירויות. דיפרנציאל ננעל מאחור יחד עם דיפרנציאל מוגבל החלקה מלפנים מתיימרים להציע עבירות טובה גם על מצע חלקלק וטובעני. היצע הצמיגים כולל מגוון רחב, להתאמה מרבית לכל סוג שימוש, בתוך כך גם לשימוש חקלאי הן בשדה והן במרכזי המזון, ברפתות או במשתלות.

מעמיס טלסקופי קטרפילר TH3510D

מעמיס טלסקופי קטרפילר TH3510D

תא המפעיל בקטרפילר TH3510D החדש "עוצב עם פשטות בתפעול, עמידות, מרווח ואמינות בראש מעייני המתכננים", על פי קטרפילר, והוא כולל בין היתר קונסולת הפעלה בתוכה מוטמעים כל האלמנטים הנדרשים לתפעול מלא של הכלי, כולל האפשרות לשינויי כיוון נסיעה באמצעות כפתור אחד. כך יכול המפעיל לשלוט הן בנסיעה והן ב'בום' ביד אחת בלבד. לוח המחוונים, יחידת גלגל ההגה והמושב הם חדשים כאן. מצלמות רוורס מוצעת כאופציה והיא משדרת אל צג דיגיטאלי חדש אף הוא, גדול מהמוכר בכלים בגודל דומה מתוצרת קטרפילר. עוד ראויים לאזכור בקבינה החדשה הרצפה המאפשרת שטיפה קלה לצורך ניקוי ושימוש בזכוכית שטוחה לשמשות, להקל ולהוזיל את ההחלפה, במקרה הצורך.
ברשימת הציוד הסטנדרטי נמצא בין היתר מחבר מכאני מהיר בקצה הזרוע, זהה למוכר מיתר דגמי המעמיסים הטלסקופיים של היצרנית. רשימת האופציות כוללת מחבר הידראולי, מערכת בקרת העמסה וחיישני רוורס. קטרפילר מיובא לארץ על ידי חברת זוקו שילובים