כל חקלאי יזהה מיד את האייקון המפורסם – אולי אחד הטרקטורים המוצלחים אי פעם – המוכר בשמו המלא מסי פרגוסון MF35. היה זה הטרקטור הראשון שנשא את השם המפורש Massey Ferguson והוא הושק – והחל להימכר בכמויות – ב-1957, משרת חקלאים ברחבי העולם, מאירופה, דרך ארה"ב ועד לאוסטרליה. ה-MF35 התבסס ודומה עד כדי זהות ל'פרגוסון 35' מ-1955, שתוכנן זמן קצר לפני שינוי שם החברה מ-Massey Harris Ferguson ל-Massey Ferguson.

Massey Ferguson MF35 2016

Massey Ferguson MF35 2016


בשעתו סיפרנו לכם על מוצר דומה המתבסס על אותו MF35 וותיק, והמיוצר בהודו; TAFE מייצרת עד היום את יורשו של ה-MF35 תחת השם Massey Ferguson 1035 ואף החלה לשווקו באנגליה, שילוב של קלאסיקה מודרנית עם טרקטור אמיתי לעבודה, במחיר תחרותי ועם מכלולים פשוטים – אם לא פרימיטיביים – שניתן לתקן בשדה עם מפתח שבדי ראוי ופטיש.
לפני מספר ימים זכה המסי פרגוסון MF35 המקורי לתחיה מחודשת, אבל הפעם זהו הדבר האמיתי; חברת מסי פרגוסון העולמית פרסמה הודעה לעיתונות שבמבט ראשון נראה כאילו הגיע מהאגף המורשת והקלאסיקה של היצרנית האדומה. בתמונה – כפי שאתם רואים – מככב מסי פרגוסון MF35 עתיק – אך חדש ונוצץ, ישר מהמפעל. ההודעה הרשמית מספרת על השקה מחודשת של האייקון החקלאי בקניה, אפריקה, כטרקטור בסיסי, נוח וקל לתחזוקה וזול, אך מעל לכל – עם אמינות מוכחת שמעט טרקטורים – או כלי רכב בכלל – יכולים להתחרות בה. על פניו נראה כאילו מדובר בהעתק של אותה קלאסיקה משנות ה-50, ואכן רובה ככולה זהה למקור. במסי פרגוסון מכנים את הטרקטור החדש (יוצע כדגם 2016…) ‘People’s Tractor’ ומקמצים בפרטים טכניים, למעט הצהרה על הספק מרבי של 36 כ"ס, 6 הילוכים קדמיים ו-2 אחוריים ויכולת הרמה בזרועות האחוריות של 1,100 ק"ג. אלו נתונים כמעט זהים ל-MF35 המקורי.
והמחיר? 13,700$ אמריקאים, בתרגום למטבע מוכר עבורנו. זאת ועוד: מסיי פרגוסון מציע תוכנית מימון לחקלאי קניה על פיה ישלמו 20% ממחיר הכלי והיתרה בפריסה ארוכת טווח. במילים אחרות: לאחר תשלום ראשון של 2,740$ הרוכש יכול לנסוע הביתה עם טרקטור חדש, מודל 2016…
"אנו מציעים טרקטור אטרקטיבי במחיר, עם אמינות מוכחת, יכולות מגוונות, קומפקטי וידידותי למשתמש" מסביר ריצ'רד מרקוול, סגן נשיא מסי פרגוסון הממונה על איזור אירופה, המזה"ת ואפריקה. "המותג מסי פרגוסון ובפרט דגם ה-MF35 מוכרים היטב בקניה ומהווים עד היום מילה נרדפת לאמינות אגדית. החלטנו להעניק חיים חדשים לדגם המיתולוגי ואנו מייעדים אותו לחקלאים המעבדים שטחים קטנים, למשקי מעורבים ולאלו שזהו הטרקטור הראשון שלהם" הוא מציין.
בקניה ישנה כיום התעוררות חקלאית הבאה לידי ביטוי בין היתר בהקמת עוד ועוד משקים וחוות קטנות כאשר התקציב שונה מהמוכר במדינות מערביות. במסי פרגוסון מאמינים כי השילוב בין השם הטוב של הטרקטור החדש, המורשת המפוארת שלו, פשטות המכלולים ואמינותם וכמובן – המחיר התחרותי, מעניקים לכלי זה לא מעט פוטנציאל להצליח במכירות.