,

משאית קומפקטית חדשה מרנו

משאית רנו D 2 m Cab רנו-משאיות משיקה את ה-D 2 m Cab – משאית קלה חדשה שפותחה במשותף עם ניסאן. ברנו מדגישים כי המשאית החדשה, המוצעת במשקלים כוללים של 3.5, 5.6, 6.5 ו-7.5 טון, תוכננה להתאמה מלאה למשימות חלוקה עירוניות ובין היתר מציינים את רוחב תא הנהג העומד על כ-2.0 מטרים בלבד.
תא הנהג כולל בסדרה זו כסטנדרט כיסא נהג פניאומטי ממוזג, בקרת אקלים, שקעי 12V ומערכת ניווט. עוד כלולים באבזור הסדרתי שליטה בבקרת המהירות מגלגל ההגה, במערכת השמע ובטלפון. הכיסא האמצעי מבין השלושה בקבינה ניתן להפיכת שולחן או משטח עבודה. התקנת המנוע מתחת לחלקו האחורי של תא הנוסעים אפשרה תכנון רצפה נמוכה ומקום מרווח לרגלי הנוסעים, גם זה היושב באמצע. כך יוצא שגובה המדרגה התחתונה לכניסה למשאית הוא בגובה 42 עד 45 ס"מ בלבד מעל לפני הכביש. עוד להקלת כניסה ויציאה נוחות מוצעות בסמוך לשתי הדלתות מבפנים ידיות אחיזה גדולות, בצמוד לקורת החלון הקדמית. בתוך הפגוש הקדמי מותקן שקע המשמש מדרגה על מנת להגיע לשמשה הקדמית לניקוי או כל סיבה אחרת. משאית רנו D 2 m Cab
המנועים – 3.0 ליטר טורבו-דיזל – עומדים בתקני יורו-6 ומוצעים עם 150 או 180 כ"ס. כל הגרסאות מוצעות כסטנדרט עם תיבה ידנית בעלת 6 הילוכים, כאשר גרסת ה-7.5 טון תוצע כאופציה גם עם תיבה אוטומטית עם 6 מהירויות. ניתן לבחור מבין כמה אורכי בסיס ארגז – מ-2.90 ועד 6.40 מ'.
ברנו מייעדים סדרה זו כמובן למשימות חלוקה עירוניות, אך גם כבסיס לכבאיות בעיר, הובלת סחורה חקלאית למרחק קצר ובינוני ולעבודות מוניציפאליות וגינון.