,

טרקס מציגה את היעה האופני החזק בתולדותיה

יעה אופני טרקס TSV-90

טרקס השיקה את ה-TSV-90 – היעה האופני החזק בתולדותיה ואחד החזקים בשוק כיום. מדובר בדגם האחרון להצטרף לסדרה TSV המוכרת גם אצלנו, כאשר לב העניין כאן – תרתי משמע – הוא מנוע הקאמינס טורבו-דיזל החזק, המציע הספק מרבי של 85 כ"ס. המנוע עומד כמובן בתקני פליטת המזהמים העדכניים ביותר (Tier 4). בטרקס מצהירים על כושר הרמה מדורג של 1,533 ק"ג וגובה הרמה מרבי של 333 ס"מ. עומס הרכינה המרבי עומד על 3,065 ק"ג וכוח הפריצה על כ-2,400 ק"ג. יכולת המשיכה המרבית היא 3,950 ק"ג.
הכלי המאסיבי מתבסס על פלטפורמה דומה המשרתת את יתר דגמי הסדרה, עם התאמות וחיזוקים נדרשים. המשקל העצמי עומד על 4,281 ק"ג.

שירות חינם: איזה מיני מעמיס מתאים לכם? לחצו על התמונה!

שירות חינם: איזה מיני מעמיס מתאים לכם? לחצו על התמונה!

בטרקס מייעדים את ה-TSV-90 החדש לתפקד גם על מצע שאינו ישר ומפולס, בין היתר הודות למרווח הגחון המינימאלי הנדיב העומד על כמעט 27 ס"מ. בטרקס טוענים כי בכלי זה הושם דגש נוסף על מיגון הגחון והחלקים הרגישים לפגיעה, כמו בתי מסבי הצירים. מיכל דלק בנפח 87 ליטרים אמור לתרום לעבודה ממושכת בין תדלוקים.
לטרקס TSV-90 החדש חיישני עומס הפועלים על המערכת ההידראולית ומאפשרים ניצולת יעילה של הכוח הנדרש הן לתנועה באמצעות הגלגלים והן להרמת והורדת הזרועות. מניפת המאוורר הנה הידראולית ומאפשרת פעולה בכל מצב, במרב העוצמה כשתידרש, ללא קשר לסל"ד המנוע. גישה נוחה למנוע מאחור ולמערכות ההידראוליקה והקירור אמורה להקל ולפשט את סעיף התחזוקה – לא רק במוסך, אלא דווקא ובעיקר בשטח, בתנאי שדה.

יעה אופני טרקס TSV-90

מערכת ההינע הנה הידרוסטטית עם שני יחסי העברה (מהירויות), האחד מעין Low לעומס מלא ולעבודה, המתבצעת מן הסתם במהירות נמוכה יותר, והשני מהיר יותר, בעיקר לטובת ניידות נוחה ממקום למקום. המהירות המרבית היא קצת יותר מ-19 קמ"ש. טרקס מציעים ליעה אופני זה מגוון כלים נרתמים, כמקובל בסגמנט.

על היעה האופני החזק בשוק – גהל V400